איסוף עצמי

S E L F  C O L L E C T E D

הי אני דפנה, ברוכים הבאים לבלוג שלי וסליחה על הבלאגן...

 זה מה שאני אומרת לכל מי שנכנס אליי הביתה, ואני רואה בבלוג הזה סוג של בית. בית וירטואלי, אבל בית. כי ככה זה כשגרים בבית שיש בו יותר מדי חפצים וכשקצת (אבל רק קצת) מתחילים לאבד את זה. אז החלטתי לעבור למרחב הוירטואלי - שם יש הרבה יותר מקום. אני מקווה שהבלוג-בית הזה יהיה קצת יותר מסודר.

 

אבל אני פה מעוד סיבה והאמת זו הסיבה העיקרית. לפני כשנה, עם המחשבות האלו שעולות כשהשינה נודדת, ככל הנראה אחרי עוד שיחת "ביתנו לאן" (ככה זה אצלנו כל יום שישי - יושבים עם הקפה אחרי הצהריים, פותחים מחברת ומתחילים לעשות רשימות -  איך "לאפס" את הבית. זה בדרך כלל נשאר ברמת הרשימות) פתאום הבנתי שאחד הדברים הקבועים בחיי- עוד מילדות, היתה הנטיה שלי לאסוף, לשמור ולא לזרוק. התחלתי לחשוב מה המקום של כל האוספים בחיי, למה כל כך קשה לי לשחרר חפצים, למה אני נוטה לא לזרוק ורק להוסיף, וחשבתי שאולי יהיה זה רעיון טוב לנהל מעין "יומן חפצים" - כדי להבין יותר טוב את המקום שלהם בחיים שלי. התחלתי לשחק עם הרעיון ולחשוב האם יש מהמשותף לי ולעוד אנשים שאוהבים לאסוף ולשמור? ושיהיה מעניין לשאול אותם את אותן השאלות (וגם את מי שממש לא כזה). מה המקום של החפצים בחיים שלנו? למה אנחנו אוהבים לאסוף? למה שומרים משהו אחד ולא אחר? ומה זה נותן לנו?  האם באמת כל כך קשה לשלחרר? האם יש שלב שזה נהיה קל יותר? האם יש דרך לחיות עם זה בשלום? כי לי באופן אישי קצת קשה. האם אפשר לעשות פה איזה סדר ולהמשיך להנות?

דרך הבלוג אני גם מקווה לתת דרור למקום היצירתי שבי שהלך לאיבוד לפני המון שנים - ומנסה לחזור הביתה. אם זה בצילום ובכתיבה, ברעיונות תצוגה ועיצוב, אני מקווה להגיע לבתים של אספנים שיהיו מוכנים לשתף בעולם שלהם, לאנשים שיסכימו לספר על חפצים מיוחדים. מקווה ללמוד. הרבה. אני מתחילה לגלגל תהליך, רעיון. נראה לאן אגיע. 

 

daphna hod.jpg
  • Black Facebook Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon
עקבו אחרי